Az egri medence széléről üzent a Fürdőszövetség a kormánynak

2011. május 12. 08:29 - Sándi

 Egerben ülésezett a Magyar Fürdőszövetség. A szakemberek szerint nehéz helyzetbe kerülhet az ágazat, ha a kormány nem teszi lehetővé, hogy gyógyfürdő-szolgáltatások fizetésére is felhasználható legyen a Széchenyi Pihenőkártya (SZÉP).

A szövetség kétnapos közgyűlését követően Vancsura Miklós ügyvezető alelnök szerdán elmondta: a SZÉP bevezetése jelen formájában a fürdők számára egyértelműen hátrányos, mivel elveszíthetik bevételeik tizenöt százalékát is. Hozzátette: az így keletkező hiány a legtöbb esetben az önkormányzatokra hárulhat majd. A Fürdőszövetség azt javasolja, hogy legalább a rekreációs és a gyógyfürdői szolgáltatásokra legyen felhasználható a SZÉP-kártya, hiszen ellenkező esetben munkahelyek kerülnének egyértelmű veszélybe.
 
– Megtiszteltetésnek vettük volna, ha minket is bevonnak a SZÉP-kártya előkészítésébe. Különösen akkor, amikor azt halljuk a kormánytól, hogy fontos céljuk az egészséges életmód népszerűsítése, egy olyan egészséges Magyarország kialakítása, amelyben a hazai fürdők kiemelt szerepet töltenek be. Jó lenne, ha az átalakítási folyamatokban nagyobb figyelmet kapnának a mi szakmai észrevételeink is – hívta fel a figyelmet Vancsura Miklós.
 
A szakemberek beszámoltak arról is, hogy megalakították a szövetség önkormányzati szakbizottságát azzal a céllal, hogy harmonizálja a tulajdonos önkormányzatok és a fürdők menedzsmentjének együttműködését.
 
Sós István, Eger alpolgármestere lapunknak úgy nyilatkozott: a megyeszékhely büszke gazdag és egyedülálló örökségére, a több évszázados fürdőkultúrára, így dolgozni fognak azon, hogy továbbra is a termálvizek és a rekreáció egyik központja legyen a város. Hozzátette: szeretnék tovább erősíteni a fürdővárosi jelleget. Az alpolgármester felhívta a figyelmet arra is, hogy az idén elinduló belvárosi rehabilitációs programban elkezdődik a Valide Sultana fürdőrom évtizedek óta húzódó helyreállítása is.
 
Nem állhatnak le a fejlesztések
Magyarországon közel százhúsz fürdő működik, a hőforrások száma pedig eléri az ezret is. Az első Széchenyi Terv elindítása óta közel nyolcvanmilliárd forintos fejlesztés valósult meg az ágazatban, döntően támogatási forrásokból, minimum ötéves fenntartási kötelezettséggel. A Magyar Fürdőszövetség álláspontja szerint ezért is különösen fontos, hogy ne módosuljon kedvezőtlen irányba az ágazat finanszírozása.
 
– Eger az uszodai sportok és a kongresszusi turizmus fellendítését követően az egészségturizmus meghódítására készül – emelte ki tájékoztatójában Lugosi Dénes, az Eger Termál Kft. igazgatója. – A strand területére tervezett fejlesztésekkel erősödhet a fürdőváros jelleg, és a minél szélesebb körű szolgáltatásokkal csökkenhet a szezonalitás. Megtudtuk: a cég tervei között szerepel, hogy új létesítményekkel is bővítik a termálfürdőt, amely így tartalmasabb kikapcsolódást nyújthat majd a fürdőzők számára. A közel nyolcszázmillió forintos beruházás várhatóan az idei szezon végén indulhat el.
 
forrás: heol.hu
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://itthoneszakmagyarorszagon.blog.hu/api/trackback/id/tr462897509

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása